Skip to Main Content
menu

Rutynowa kontrola samolotu w kabinie 10 razy szybciej

Studium przypadku

RFID w Branża lotnicza Etykiety RFID

Duży przewoźnik lotniczy, obsługujący 130 destynacji, wykorzystuje etykiety i skanery RFID aby przeprowadzić rutynową kontrolę samolotu 10 razy szybciej.

Wyzwanie: Kluczowe kontrole bezpieczeństwa w krótszym czasie

Procesy konserwacji samolotów mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa lotów. Są one również czasochłonne i wymagają dużych zasobów kadrowych. Każdy element w samolocie wymagał kontroli wzrokowej. Czy wszystkie maski tlenowe są na swoim miejscu? Czy pod każdym fotelem znajduje się kamizelka ratunkowa? Czy lista wyposażenia samolotu jest nadal kompletna? Linia lotnicza stanęła przed wyzwaniem zoptymalizowania tego procesu bez uszczerbku dla jakości i kompletności rutynowej kontroli technicznej.

Rozwiązanie: Skanowanie wielu przedmiotów jednocześnie za pomocą technologii RFID

Firma Brady zaoferowała kompletne rozwiązanie RFID, aby rozwiązać problem naszego klienta poprzez uwidocznienie każdego elementu znajdującego się w kabinie, bez konieczności potwierdzenia wizualnego.

Do identyfikacji większości aktywów na pokładzie zaproponowaliśmy nasze niezwykle lekkie etykiety RFID Air. Pozostałe elementy metalowe zostały oznakowane specjalistycznymi etykietami RFID do umieszczania na metalu. Etykiety te pozwalają obejść prawa Faradaya poprzez zastosowanie warstwy izolacyjnej która umożliwia wysyłanie i odbieranie sygnałów RFID zgodnych z ETSI.

Ponadto firma Brady zaoferowała wydajne skanery RFID, które mogą aktywować etykiety, nawet jeśli są ukryte w schowkach, zablokowane przez siedzenia lub w inny sposób zasłonięte. Na każdym skanerze zainstalowano opracowaną na zamówienie aplikację, aby idealnie dopasować nową technologię do istniejących procesów naszego klienta. Podczas skanowania pracownicy obsługi technicznej nie tylko nie tylko otrzymują natychmiastową inwentaryzację samolotu, ale także mają wyróżnione elementy wymagające konserwacji zapobiegawczej lub wymiany. Aplikacja umożliwia również sprawdzenie, czy każdy czy każdy element znajduje się w przypisanym mu miejscu.

RFID scanner and label

Wyniki: 10-krotnie szybsza kontrola samolotów w kabinie

Pracownicy obsługi technicznej samolotów mogą teraz skanować obszar w oparciu o listę inwentaryzacyjną, zamiast szukać i potwierdzać wzrokowo każdy element. Powoduje to ogromną różnicę w szybkości działania, co ma wpływ na dostępność personelu i samolotów.

Nasz klient twierdzi, że rutynowe, regularne czynności obsługowe w kabinie samolotu zajmują mechanikom o 90% mniej czasu. Należą do nich sprawdzanie danych kamizelek ratunkowych, generatorów tlenu i masek. Do sprawdzenia samolotu nadal wystarczy jeden specjalista. Pomaga to również rozwiązać problemy z dostępnością specjalistów w każdym ze 130 destynacji linii lotniczych.