SkipNavLinkText
menu

Optymalizacja zarządzania wypożyczonym sprzętem
dzięki etykietom RFID o podwójnej częstotliwości

Studium przypadku

Etykiety RFID skanery RFID

Firmy wynajmujące sprzęt mogą znacznie zwiększyć wydajność dzięki etykietom RFID o podwójnej częstotliwości.

Zadanie: Automatyzacja i digitalizacja obiegu dokumentów

Dobrze prosperująca firma zajmująca się wynajmem sprzętu zmagała się z problemami związanymi z szybkim wzrostem liczby klientów i stanu środków trwałych. Zdarzało się, że zasoby ginęły w magazynie, ponieważ nie zawsze były odpowiednio wprowadzone do ewidencji. Firma w reakcji zastosowała procesy i ścieżki papierowe, ale ponowne osiągnięcie satysfakcjonującego poziomu rentowności w przeliczeniu na środki trwałe wciąż było poza jej zasięgiem.

Rozwiązanie: Etykiety RFID o podwójnej częstotliwości do automatyzacji

Firma Brady Corporation zaproponowała wymianę stosowanych w firmie etykiet z kodami kreskowymi na niezawodne etykiety RFID o dwóch częstotliwościach, wdrożyła w siedzibie systemy drukowania i programowania RFID i NFC, a także dostarczyła skanery, oprogramowanie do kontroli sprzętu oraz zintegrowała nowe rozwiązania z istniejącymi systemami ERP firmy.

Gdy klient zamawia towar, jest on teraz lokalizowany w magazynie w czasie rzeczywistym za pomocą stacjonarnych skanerów UHF RFID. Pracownicy kompletujący zamówienia mogą zarejestrować (podchodząc lub podjeżdżając wózkiem widłowym) zamówiony sprzęt za pomocą przenośnego skanera. Urządzenia przechodzą przez stacjonarne skanery RFID przed załadunkiem na ciężarówkę, a gotowy ładunek można sprawdzić za pomocą przenośnego skanera RFID w ciągu zaledwie kilku minut. Dzięki temu można znacznie ograniczyć błędy w dostawach sprzętu bez znacznych nakładów czasowych.

RFID labels

Etykiety RFID o podwójnej częstotliwości można skanować nie tylko za pomocą profesjonalnych skanerów, ale także nowoczesnych smartfonów. Dzięki temu klienci mogą w prosty i bardzo dokładny sposób sygnalizować możliwość odbioru określonych wypożyczonych urządzeń, których już nie potrzebują. Aby korzystać z zaawansowanych technologicznie usług naszego klienta, wystarczy zainstalować aplikację na smartfonie. Proces ten może zostać zainicjowany na przykład przez zeskanowanie kodu QR w zakładzie. Wygenerowane dane można powiązać z procesem fakturowania i udostępnić służbom zajmującym się odbiorem sprzętu, aby mieć pewność, że zwracany jest właściwe urządzenie.

Gdy sprzęt wraca do magazynu, pracownicy mogą wprowadzić go do ewidencji za pomocą przenośnego skanera RFID w ciągu kilku sekund. Do identyfikacji zwróconego sprzętu można również wykorzystać strategicznie rozmieszczone, stacjonarne skanery RFID, które udostępniają dane w celu realizacji kolejnych kroków w procesach.

Ponadto, ponieważ każde urządzenie można zlokalizować w czasie rzeczywistym za pomocą rozwiązania RFID, audyty zapasów magazynowych nie stanowią już większego problemu. Audyt zapasów stał się kwestią kilku kliknięć lub minut.

W celu obsługi tego rozwiązania firma Brady dostarczyła również drukarki etykiet RFID. Umożliwiają one naszemu klientowi szybkie tworzenie dodatkowych etykiet RFID, dzięki czemu może on nadal rozszerzać swoją ofertę, zachowując pełną elastyczność.

RFID warehouse tracking

Wyniki: Zautomatyzowane zarządzanie sprzętem

Wypożyczalnia nie musi już ręcznie odzyskiwać sprzętu zagubionego w magazynie. Całe aktywne zapasy są automatycznie dostępne do wypożyczenia dzięki zautomatyzowanemu procesowi wprowadzania sprzętu do ewidencji i wyprowadzania z ewidencji opartemu na technologii RFID, co umożliwia firmie efektywny rozwój.