Skip to Main Content
menu

Bardziej efektywne śledzenie aktywów

Etykiety RFID z możliwością pełnego
dostosowania do każdej powierzchni

Skontaktuj się z nami, aby omówić swoje wymagania

RFID Solutions 

Skorzystaj z kompleksowego rozwiązania, od etykiet RFID zaprojektowanych dla Twojego środowiska po zautomatyzowany system RFID.

 • Etykiety RFID: Niestandardowy kształt, nadruk i programowanie, gotowe do zastosowania lub wykończenia w Twojej siedzibie.
 • Druk na miejscu: Możliwość zaprogramowania, wydrukowania, serializacji lub wykończenia niestandardowych etykiet RFID w Twojej siedzibie.
 • Rejestracja danych: Możliwość rejestrowania danych z etykiet RFID lub dodawania danych do etykiet RFID z odległości od kilku centymetrów w przypadku HF/NFC do 16 m w przypadku UHF, bez ograniczeń związanych z zasięgiem wzroku.
 • Integracja i automatyzacja: Możliwość automatycznego rejestrowania danych z etykiet RFID w programowalnych odstępach czasu za pomocą stacjonarnych skanerów i wysyłania ich do systemu ERP.

Możemy pomóc Ci w znalezieniu odpowiedniej kombinacji produktów spełniających Twoje potrzeby w zakresie identyfikacji.

Skontaktuj się z nami, aby omówić swoje wymagania

Twoja idealna etykieta RFID


 • Twoje pozycje

  Jakie pozycje chcesz identyfikować lub śledzić? Odpowiednia etykieta RFID zostanie określona na podstawie rodzaju powierzchni Twoich pozycji.

 • Twoje środowisko

  Wybierzemy taką konstrukcję etykiety RFID, która najlepiej odpowiada środowisku, w którym działasz.

 • Twoja częstotliwość

  Czy chcesz skanować kilka pozycji jednocześnie z dużej odległości? Chcesz wykrywać pojedyncze pozycje w bliskiej odległości? Za pomocą specjalistycznego skanera czy smartfona? Technologia RFID HF lub UHF będzie optymalnie wspierać Twoje decyzje.

 • Twój zakres odczytu

  Oprócz konstrukcji etykiety bezpośredni wpływ na zasięg odczytu RFID mają skanery. Możemy zaproponować szeroką gamę skanerów i czytników RFID, które spełnią Twoje wymagania.

 • Twój idealny rozmiar etykiety

  Firma Brady oferuje etykiety i wkładki RFID we wszystkich kształtach i rozmiarach, dzięki czemu jest w stanie dobrać odpowiednią etykietę, która będzie optymalnie pasować do pozycji, które chcesz zidentyfikować.

 • Twoje dane

  Firma Brady może wybrać optymalny chip RFID dla Twoich potrzeb w oparciu o dane, które mają być rejestrowane przez skanery.

 • Konstrukcja Twojej etykiety

  Twoja idealna etykieta może wymagać przyklejenia do kabli, powierzchni malowanych proszkowo oraz odporności na chemikalia, olej, brud lub ekstremalne temperatury. Firma Brady oferuje różnorodne konstrukcje etykiet zapewniające optymalne przyleganie do każdej powierzchni i dużą niezawodność w różnych warunkach.

 • Twój niestandardowy nadruk

  Firma Brady może wydrukować Twoje logo i tekst w pełnym kolorze, w dowolnym języku i szerokim zakresie czcionek. Istnieje możliwość zaprogramowania pustych miejsc w celu serializacji lub finalizacji za pomocą drukarek Brady w Twojej siedzibie.Skontaktuj się z nami, aby omówić swoje wymagania

 Firma Brady pomoże Ci wybrać optymalną konstrukcję etykiety dla Twojego zastosowania


 
 1. Powierzchnia przeznaczona do zadrukowania
  Możliwość nadruku logo, tekstu, numeru seryjnego lub dowolnego innego w wykończeniu błyszczącym lub matowym..

 2. Materiał etykiet
  Idealnie pasuje do powierzchni przedmiotów, które chcesz zidentyfikować, i jest dostępny w szerokiej gamie kształtów i podłoży.

 3. Opcjonalny czujnik
  Opcjonalny czujnik o wysokiej wydajności do rejestrowania istotnych danych, takich jak temperatura lub poziom wilgotności.

 4. Wkładka RFID
  Wybór anten i chipów RFID o wysokiej wydajności w zależności od wymagań dotyczących zasięgu odczytu i pamięci.

 5. Klej
  Niezawodne mocowanie odpowiednie do Twojego zastosowania.

 6. Podkład etykiety
  Optymalna prezentacja etykiety w danym zastosowaniu.

Zastosowania


 

Monitorowanie materiałów i urządzeń

 

Kontrola dostępu

 

Monitorowanie szklarni

 

Gromadzenie danych dotyczących konserwacji i bezpieczeństwa

 

Monitorowanie łańcucha chłodniczego

 

Zarządzanie zapasami

 

Monitorowanie centrum danych

 

Identyfikacja próbek

Bardzo wydajny odczyt temperatury w laboratoriach.

Etykiety termiczne RFID umożliwiają bezprzewodowe odczytywanie i monitorowanie temperatury dla szerokiej gamy urządzeń, sprzętu, maszyn, regałów, kabli i konstrukcji. Te uniwersalne, inteligentne etykiety z czujnikami temperatury mogą być stosowane na prawie każdej powierzchni, ułatwiając podejmowanie świadomych, proaktywnych decyzji.

Łatwe monitorowanie temperatury: niedrogie monitorowanie temperatury za pomocą pasywnych etykiet inteligentnych RFID obsługiwanych w paśmie zgodnym z normą ISO 18000-6C, ISO14443 NFC i ETSI, które nie wymagają zasilania ani konserwacji. Etykiety są zasilane w razie potrzeby przez czytniki zgodne z HF lub UHF.

Możliwość stosowania na wszystkich powierzchniach: dostępne w szerokiej gamie cienkich i elastycznych materiałów etykiet klasy przemysłowej z różnymi rodzajami klejów do mocowania na powierzchniach gładkich, szorstkich lub proszkowych, a także płaskich lub zakrzywionych.

Kompleksowe rozwiązanie: obejmujące etykiety RFID, drukarkę etykiet, oprogramowanie do projektowania etykiet oraz czytnik RFID z obsługą sprzętową i programową.


Dowiedz się więcej o naszych etykietach termicznych RFID
 

Cyfrowe rejestry produkcji w przemyśle lotniczym

aerospace 

Zintegrowane etykiety RFID to kompleksowe rozwiązanie przeznaczone dla całego ekosystemu lotnictwa umożliwiające zarządzanie danymi i zapewniające widoczność w całym cyklu eksploatacji elementów i podzespołów samolotów. W połączeniu z zaawansowanym systemem drukowania na żądanie oraz opcjami oprogramowania zgodnymi z normą ATA Spec 2000 etykiety zintegrowane RFID są doskonałym narzędziem upraszczającym i automatyzującym identyfikowalność elementów i podzespołów samolotów.

Tworzenie cyfrowych rejestrów produkcji: drukuj i programuj na miejscu zintegrowane etykiety RFID w czasie krótszym niż 10 sekund, zgodne z najnowszą specyfikacją ATA Spec 2000, za pomocą łatwego obsłudze oprogramowania, które można dostosować do własnych potrzeb.

Łatwość użytkowania: unikalna konstrukcja umożliwiająca łatwe mocowanie do przewodów, kabli, pudełek, butelek i innych specyficznych powierzchni, bardzo mała waga (<1,5 g) i grubość (0,23 mm), zasięg odczytu do 4 metrów.

Pełna historia dołączona do każdego elementu: łatwo uzyskać wgląd w pochodzenie i historię elementów, aktualizować ich historię za pomocą skanera RFID i korzystać z wyjątkowej trwałości etykiet w celu zapewnienia identyfikowalności od produkcji do utylizacji.

Pełna historia obiektu w hydraulice

Dodawanie rekordów konserwacji: za pomocą naszego skanera można łatwo zapisywać dodatkowe dane dotyczące konserwacji na zintegrowanym chipie NFC.

Dostęp do pełnej historii obiektu: informacje można łatwo odczytać ze zintegrowanego chipa NFC, nawet gdy rury są zamontowane na silniku lub grupie hydraulicznej.

Trwałość i czytelność: nasz starannie dobrany materiał etykiet jest odporny na działanie wysokich temperatur i agresywnych środków czyszczących.

Automatyczne zliczanie użycia form w produkcji czekolady

Korzystanie z komunikacji między maszynami w standardzie Przemysł 4.0: etykiety RFID i odpowiednio rozmieszczony skaner umożliwiają automatyczne liczenie form do czekolady – bez interakcji z człowiekiem.

Automatyczne wyzwalanie reakcji: Twoje systemy mogą same powiadamiać serwis lub magazyn o konieczności wymiany.

Wysoka niezawodność: nasza etykieta pozostaje na miejscu w wysokich i niskich temperaturach.

Większa wydajność magazynu

Automatyczna kontrola kompletności: dzięki skanerowi RFID przy każdej bramie można mieć pewność, że wszystkie niezbędne pozycje zostały załadowane na właściwą ciężarówkę.

Optymalizacja terminowości dostaw: nie ma potrzeby odwoływania ciężarówek, jeśli automatyczne zliczanie pozycji umożliwia ich odprawę.

Natychmiastowa korekta błędów: przy użyciu skanerów RFID można szybko wykryć nieprawidłowe przesyłki, zanim znajdą się na ciężarówce.

Optymalizacja zadowolenia klienta

Wszystko na pokładzie: za pomocą etykiet RFID i skanera można automatycznie sprawdzić, czy wszystkie elementy nowej, złożonej maszyny klienta znajdują się na ciężarówce.

Kontrola przybycia: przy użyciu skanera RFID klient może sprawdzić przybycie wszystkich komponentów znacznie łatwiej niż za pomocą listy pozycji.

Znajdowanie brakujących modułów: technicy terenowi mogą teraz szybciej wyszukiwać „brakujące” komponenty podczas montażu nowych maszyn.

Jakie korzyści odniosły inne firmy?

Zapoznaj się z naszymi analizami przypadku!

Korzyści specjalnie dla Ciebie


 • Poznaj ideę Przemysłu 4.0
  Etykiety RFID na aktywach, komponentach i przesyłkach oraz strategicznie rozmieszczone skanery umożliwiają automatyczne zliczanie pozycji, aby zainicjować regularną konserwację lub zapewnić kompletność.
 • Wyższa wydajność
  Dzięki odpowiednim etykietom i skanerom RFID odbiór, załadunek, selekcja i wysyłka towarów stają się o wiele bardziej efektywne.
 • Mniej przeróbek
  W porównaniu z tradycyjnymi kodami kreskowymi technologia RFID charakteryzuje się dużą dokładnością pierwszej próby odczytu. Może to znacznie skrócić czas korygowania błędów wynikających z błędnego skanowania kodów kreskowych.
 • Lepsza kontrola aktywów
  Dzięki technologii RFID zyskujesz większą kontrolę nad audytem i aktywami. W zależności od konfiguracji możesz ocenić całość zasobów w jednym lub kilku skanowaniach.
 • Poprawa efektywności zasobów
  Lepsze śledzenie zapasów dzięki RFID poprawia planowanie popytu i umożliwia bardziej optymalną alokację aktywów i zasobów.

Porównanie etykiet RFID z kodami kreskowymi/2D


RFID Kodami kreskowymi
Jeden do wielu
Skanowanie wielu przywieszek jednocześnie
Jeden do jednego
Skanowanie pozycji pojedynczo
Poza zasięgiem wzroku
Skanowanie pozycji znajdujących się w
opakowaniulub niewidocznych
W zasięgu wzroku
Skanowanie pozycji znajdujących się w zasięgu
wzroku
Odczyt i zapis
Łatwa aktualizacja wydrukowanych przywieszek o
nowe informacje
Tylko odczyt
Brak możliwości zmiany lub aktualizacji po
wydrukowaniu
Trudne do skopiowania
Chip RFID zawiera unikalny numer identyfikacyjny
Łatwe do skopiowania
Możliwość łatwego sfotografowania, wydrukowania i
ponownego zeskanowania
Zasięg odczytu
Do 11m
Zasięg odczytu
Do 2m