SkipNavLinkText
menu

Efektywne oznaczanie etykietami opakowań na śruby i wkręty

Studium przypadku

drukarkę etykiet VP750 niestandardowe etykiety

Etra Oy dostarcza i wytwarza wysokiej jakości produkty techniczne oraz oferuje usługi produkcyjne i koncepcje usług, dzięki którym klienci mogą skupić się na swojej podstawowej działalności.

Zadanie: Optymalizacja ogromnych zapasów wstępnie zadrukowanych etykiet

Firma Etra Oy chciała zoptymalizować etykietowanie w swoim ogromnym centrum logistycznym w Finlandii, szczególnie w przypadku opakowań śrub i wkrętów, które oferuje we wszystkich możliwych rozmiarach. Jej ogromne zapasy wstępnie zadrukowanych etykiet powiększały się wraz z ofertą, dlatego zwiększenie wydajności etykietowania stało się koniecznością.

Rozwiązanie:Zintegrowana pełnokolorowa drukarka etykiet o wysokiej wydajności

Firma Brady zaproponowała drukarkę etykiet VP750, która umożliwia szybkie drukowanie ogromnych ilości pełnokolorowych etykiet papierowych o wysokiej rozdzielczości. Drukarka oferuje wiele opcji projektowania etykiet na opakowania w zakładzie, zarówno w celu identyfikacji i śledzenia zawartości opakowania, jak i na potrzeby działań marketingowych i brandingowych. Można łatwo dołączyć zdjęcia, logotypy, kody kreskowe, numery seryjne i kolory.

Firma Brady dostarczyła również wiele rolek z etykietami o niestandardowych rozmiarach, które pasują do każdego opakowania śrub i wkrętów firmy Etra. Są one łatwo rozpoznawane przez drukarkę i oprogramowanie używane przez firmę Etra, co pozwala uniknąć błędów we wzorach etykiet.

Ponadto eksperci techniczni Brady pomogli w instalacji drukarki etykiet VP750 i zintegrowali ją z systemem ERP firmy Etra oraz istniejącymi procesami. Podczas przepakowywania śrub lub wkrętów ich liczba i typ w opakowaniu są wprowadzane do systemu wraz z liczbą opakowań. Dane te można wykorzystać ponownie do drukowania etykiet na drukarce VP750. Drukarka została wyposażona w nawijarkę etykiet, dzięki czemu starannie wydrukowane rolki etykiet można łatwo umieścić w aplikatorze etykiet posiadanym przez firmę Etra.

VP750 label printer

Rezultat: Regały wydrukowanych etykiet zostały zastąpione kilkoma rolkami czystych etykiet

Ogromne zapasy etykiet z różnymi nadrukami w centrum logistycznym firmy Etra zostały zastąpione niewielką ilością etykiet w rolkach o odpowiednich rozmiarach, idealnie pasujących do drukarki etykiet VP750. Operatorzy nie muszą już szukać odpowiedniej etykiety. Po sprawdzeniu rozmiaru etykiety wszelkie wstępnie przygotowane dane są łatwo i szybko drukowane z dużą dokładnością na pełnokolorowych etykietach za pomocą drukarki etykiet VP750. Dodawanie kolorów i zmiana wyglądu etykiety są teraz znacznie łatwiejsze i szybsze. Drukarka etykiet VP750 wnosi do przestrzeni roboczej bardzo praktyczną elastyczność w projektowaniu i nakładaniu etykiet.